Windows 10 Creator update co nowego ?

Windows 10 Creator update co nowego ?

 (1)    0

  Artykuły

Windows 10 Creators Update co nowego ?

 

Windows 10 creators Update to kolejna duża aktualizacja Windowsa 10 którą przygotował Microsoft. Nowa aktualizacja wnosi szereg nowości, aktualizacji programów oraz zabezpieczeń naszego Windowsa.

Do nowości na pewno możemy zaliczyć całkowicie przebudowany program Paint 3D, który zyskał nowy interfejs oraz opcje. Dla osób które wolały by zostać przy dotychczasowej wersji poczciwego Painta mam dobrą wiadomość iż oprócz nowego Painta będzie również dostępna stara wersja. Nowy Paint 3D pozwala na rysowanie obiektów 3D, nowy sposób ich przekształcania i wiele innych nowych funkcji. Paint 3D może połączyć się z serwisem Remix3d.com, z którego będzie można pobrać obiekty innych użytkowników, a także udostępnić swoje projekty. Projektowanie 3D ma być prostsze niż w innych profesjonalnych programach.

  Oprócz tego aktualizacja Creators Update wprowadza nowy tryb gracza! Ma on służyć do lepszej obsługi gier a co za tym idzie zwiększenia wydajności w trakcje grania. Tryb Gry będziemy mogli uruchomić za pomocą skróty Win + G będąc już w grze. Po wyjściu z gry Tryb Gracza automatycznie się wyłączy.

Microsoft w nowej aktualizacji dodał streaming gier poprzez aplikacje Beam. Program Beam ma ułatwić streaming gier a Microsoft przekonuje, że dzięki tej usłudze dzielenie się naszymi grami będzie łatwiejsze niż dotychczas a opóźnienie pomiędzy graczem a oglądającym widzem będzie mniejsze (1-2 sekundy).

Oprócz tego Microsoft przygotował nową wersje przeglądarki Edge. Nowa przeglądarka Edge jest to nowy projekt który ma zastąpić starego Internet Explorera. W nowej wersji możemy znaleźć takie opcje jak Pasek podglądu kart który pozwoli podejrzeć zawartość otwartych kart. Po kliknięciu na górną część okna ukażą się miniaturki stron otwartych w zakładkach. Następną nowością jest opcja Odkładania kart na bok opcja ta „ukryje” wszystkie otwarte karty i schowa je do schowka. Opcja ta jest w szczególności przydatna dla osób które otwierają dużą ilość stron i chcieli by je zatrzymać i pogrupować.

Dodatkowe opcje jakie wprowadza Aktualizacja Windows 10 Creators Update.

Dolby Atmos, wprowadza opcje dźwięku przestrzennego dla słuchawek jak w kinie

Funkcja mini widoku przypnie wybrane okno do ekranu, żaden inny program go nie zasłoni. Jest to opcja przydatna gdy chcemy wykonywać parę rzeczy na raz np. rozmowa przez Skype i oglądanie internetu

Opcja rysowania w aplikacji Mapy, możliwe jest rysowanie trasy, dodawanie oznaczeń, obliczanie odległości

Opcja blokowania Windowsa gdy odejdziemy od komputera z komórką, jeżeli przypiszemy komórkę do komputera i oddalimy się z nią wtedy Windows 10 zablokuję się automatycznie

Panele do zarządzania prywatnością oraz bezpieczeństwem, mamy większą możliwość dostosowania opcji wysyłania do firmy Microsoft gromadzonych danych o naszych poczynaniach na komputerze

Nocne oświetlenie, funkcja która ma za zadanie zmniejszenie natężenia niebieskiego światła emitowanego przez monitor. Jest to przydatna funkcja w nocy lub ciemniejszym pomieszczeniu

Podsumowując, nowa aktualizacja Windows Creators update, wprowadza dużo zmian za równo nowych rozwiązań jak i poprawia już istniejące. Osobiście cieszy mnie to iż co około pół roku Microsoft wydaje duże aktualizacje które w znacznym stopniu usprawniają działanie samego systemu. Cieszy mnie również iż Microsoft słucha swoich użytkowników w coraz większym stopniu i wprowadza zmiany jakie oczekuje społeczność, oby tak dalej.

 (1)    0

Twój komentarz został wysłany. Dziękujemy za komentarz!
Napisz komentarz
Captcha