Jaki hosting wybrać ?

Jaki hosting wybrać ?

 (1)    0

  Artykuły

Jaki hosting internetowy wybrać ?

 

Aby przybliżyć definicje hostingu najpierw musimy zdefiniować, co to jest hosting i do czego służy ?

Hosting ma za zadanie wyodrębnienie oraz udostępnienie miejsca z dysku twardego lub innej pamięci zdolnej do zapisu danych oraz określonych zasobów serwera takich jak RAM, zasoby Procesora oraz Sieć internetową. Hosting przechowuje pliki użytkownika w określonej lokalizacji na serwerach. Możemy na hostingu w wydzielonym dla nas miejscu umieścić stronę internetową lub sklep, pliki multimedialne, dokumenty, e-mail lub inne. Dzięki usługom hostingowym możliwe jest szybka i łatwa publikacja naszych treści w Internecie. Na naszym polskim rynku istnieje wiele firm które świadczą usługi hostingowe, jedne lepsze drugie hmm mniej dobre… ale na pewno każda osoba która szuka dobrego hostingu musi się najpierw dobrze zastanowić która opcja jest dla niego najlepsza. Po prawdzie będziemy skazani na wykupiony hosting przez najbliższy rok.

Gdzie kupić hosting ?

Najważniejszym kryterium powinna być jakość świadczenia usług!. Nie wierzmy w slogany „darmowy hosting” głoszony przez pewne firmy jako dobra i tania alternatywa płatnych hostingów. Darmowy hosting przeważnie jest przepełniony liczną ilością stron innych użytkowników przez co dany hosting chodzi powoli często się zawiesza a w godzinach szczytu możliwe jest również brak dostępu do naszego serwisu. Dodatkowo wyświetlają się nachalne i niechciane reklamy na naszej prywatnej stronie a gdy coś pójdzie nie tak to wsparcie administratorów jest znikome lub żadne. Reasumując darmowy hosting choć kusi oczywiście nie jest dobrym wyborem dla osób które chciały by mieć profesjonalne podejście do świadczonych usług.

Zatem jaki hosting wybrać ?. Nie ma złotego środku i każdy musi przewertować Internet w poszukiwaniu firm hostingowych spełniających nasze wymagania. Musimy zadać sobie pytanie jaki potrzebujemy hosting o jakich parametrach i jaki posiadamy na ten cel budżet. Należy jednak kierować się zasadą że droższy nie znaczy gorszy!. W dzisiejszych czasach usługi hostingowe bardzo potaniały i różnica w cenie jest tak nie wielka że warto dodać dodatkowe 50-100 zł na rok i cieszyć się dobrze działającym serwisem z profesjonalnym wsparciem oraz łatwym menu do obsługi.

Wybierając hosting musimy wiedzieć jakich parametrów potrzebujemy aby nasza strona / serwis działał poprawnie. Jako podstawowe kryteria na pewno możemy wymienić: ilość miejsca jakie potrzebujemy na nasz serwis. Należy pamiętać że jeżeli chodzi o prostą stronę internetową mającą na celu promowanie informacji jakie zamieściliśmy na naszej stronie to nawet mała ilość megabajtów powinna nam wystarczyć. Jednakże jeżeli chcemy umieścić na hostingu portal typu blog, sklep internetowy, forum itp… to ilość przestrzeni dyskowej musi być duża. Każdy sklep internetowy czy blog w znaczącym tempie wraz z upływem czasu powiększa rozbudowuje itp. a co za tym idzie musi posiadać wystarczająco dużo pamięci na pomieszczenie setek zdjęć plików itd… W tym przypadku należy szukać hostingu który oferuję większą ilość przestrzeni dyskowej!. Jako przestrogę muszę dać przykład jaki wiele razy przydarzył się nie jednemu. Sklep internetowy zajmuje dość sporo a wraz z rozbudową jego drastycznie powiększa się zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową. Gdy mamy jej mało może dojść do zatrzymania serwisu oraz utraty klientów jak i w skrajnych przypadkach błędu samego sklepu który później trudno naprawić. Czas jaki później należy poświęcić aby przenieść nasz sklep na nowy hosting o większej przestrzeni dyskowej jest naprawdę czasochłonny. Oprócz tego może nas trochę kosztować  z racji wynajęcia informatyka lub osoby znającej się na przenoszeniu sklepu na inny serwer. Nie jest to łatwe więc należy w czas się zabezpieczyć i myśleć przyszłościowo. Najlepiej w takim przypadku zaopatrzyć się w hosting o większej przestrzeni na nasze dane aby w przyszłości nie wystąpiły powyższe problemy.

Następnymi parametrami jakich powinniśmy szukać przy wyborze hostingu są systemy antyspamowe, antywirusowe czy panel użytkownika jest czytelny i łatwy w obsłudze czy hosting udostępnia połączenie bezpieczne połączenie SSL oraz czy istnieje usługa Cache zwiększająca szybkość ładowania stron. Godne polecenia są firmy udostępniające wszystkie z powyższych usług. Niektóre firmy posiadają usługę bezpiecznych połączeń SSL za darmo w ramach abonamentu co jest godne polecenia gdyż google promuje strony wykorzystujące połączenia szyfrujące jakimi są właśnie połączenia SSL. Darmowe SSL występuję w nielicznych firmach jak np. https://ithosting.pl i jest łatwe do włączenia na swojej stronie lub serwisie za pomocą zaledwie 2 kliknięć i jest to duży plus.

Przy wyborze musimy również sprawdzić czy hosting posiada opcje backupu ( kopia bezpieczeństwa ) jest to opcja która nie raz potrafi uratować życie. Oprócz tego sprawdzamy czy firma nakłada limity na transfer – należy pamiętać iż przy nowych portalach ten warunek w zasadzie nie ma takiego znaczenia gdyż ruch na stronie jest i tak znikomy, lecz po pewnym czasie wraz ze wzrostem popularności portalu może limit szybko się skończyć a co za tym idzie nasza strona będzie bezużyteczna. Dlatego najlepiej od razu przejść na hosting bez limitu transferu. WAŻNE w niektórych przypadkach firma po wykorzystaniu limitu transferu albo odcina kompletnie daną stronę lub zmniejsza prędkość Internetu lub nalicza dodatkowe koszty za kolejne megabajty transferu!.

Podsumowując polecamy oczywiście nasze usługi hostingowe na https://ithosting.pl/50-hosting-www zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą oraz parametrami. Dla stron mniej wymagających przygotowaliśmy pakiet WWW START może się sprawdzić dla mniejszych stron. Jeżeli potrzebujecie czegoś więcej to zapraszamy do zakupu większych pakietów.

Wybór hostingu nie jest prosty, lecz kierując się powyższymi zasadami można sprawnie wyszukać dobrą usługę hostingową w profesjonalnej firmie i mieć pewność iż po roku czasu z chęcią przedłużymy nasz abonament. Tego właśnie życzymy wszystkim.

 (1)    0

Twój komentarz został wysłany. Dziękujemy za komentarz!
Napisz komentarz
Captcha