Google chrome będzie blokować reklamy!

Google chrome będzie blokować reklamy!

 (5)    0

  Nowości

Google chrome będzie blokować reklamy!

 

Przeglądarka google chrome wraz z nową wersją będzie blokować niechciane, nachalne reklamy!

To świetna wiadomość dla wszystkich którzy spędzają dużo czasu na surfowaniu po Internecie. Jak wiadomo niemalże każda witryna posiada reklamy, jedne są prawie niewidoczne a inne są bardzo natarczywe a ich ilość jest tak duża iż w znaczącym stopniu utrudniają przeglądanie danej strony. Oprócz tego ładujące się reklamy wydłużają czas potrzebny do pełnego załadowania się strony internetowej oraz spowalniają komputer. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie w pełni ustrzec się od reklam, na szczęście są różne rozwiązania blokujące niechciane reklamy i pozwalające stanowczo ograniczyć ich wyświetlanie.

Do tej pory aby blokować reklamy musieliśmy instalować dodatkowe wtyczki do naszej przeglądarki np. AdBlock

Dla mniej zaawansowanych użytkowników znalezienie wtyczki i instalacja jej jest problematyczna. Dlatego Google wychodzi naprzeciw użytkownikom którzy chcieli by ograniczyć wyświetlanie nachalnych reklam na stronach internetowych. W nowej odsłonie przeglądarki będzie włączona domyślnie funkcja blokowania reklam. Niestety Google Chrome nie będzie blokować wszystkich reklam znajdujących się na stronie a tylko najbardziej natarczywe według fundacji „Coalition for better Ads” która stoi za kampanią na rzecz zaprzestania używania inwazyjnych form reklam które powodują iż użytkownicy chętniej sięgają po wtyczki blokujące reklamy.

Dzięki takiemu posunięciu miejmy nadzieję iż reklamy nie będą już tak bardzo natarczywe a pozostałe wyświetlane będą bezpieczniejsze ze sprawdzonych źródeł. Miejmy nadzieję iż plany Google wejdą w życie w niedługim czasie a co za tym idzie surfowanie po necie będzie na pewno odrobine bezpieczniejsze i szybsze.

 (5)    0

Twój komentarz został wysłany. Dziękujemy za komentarz!
Napisz komentarz
Captcha