Darmowy SSLCo to jest i jak uruchomić bezpłatny certyfikat SSL dla mojej domeny?darmowe ssl


Bezpłatny certyfikat SSL jest to usługa która polega na wystawieniu certyfikatu dla Twojej domeny lub domen. Posiadając Certyfikat SSL możemy zabezpieczyć naszą stronę internetową przed licznymi zagrożeniami. Certyfikat SSL szyfruje połączenia pomiędzy naszym komputerem a serwerem, dzięki czemu nieautoryzowane osoby nie mają możliwości podglądu w aktualnie wykonywane zadania na stronie internetowej oraz nie mogą podszywać się pod nas a co najważniejsze wpisywane hasła są całkowicie bezpieczne.

Firma Google wprowadziła niedawno nową politykę która ma na celu promowanie stron w google.com zabezpieczonych przez certyfikat SSL co ma przełożyć się na wzrost bezpieczeństwa w internecie a co za tym idzie jeżeli chcemy aby nasza strona znajdowała się wysoko w rankingach należy zaopatrzyć się w Certyfikat SSL.

Usługa darmowy SSL jest całkowicie nieodpłatna dla osób oraz firm które wykupiły jeden z pakietów hostingowych WWW w Ithosting.pl.
Za pomocą dedykowanego panelu który otrzymują nasi klienci i przy pomocy jednego kliknięcia przyznawane są certyfikaty a ich instalacja wykonuje się automatycznie i w przeciągu paru minut.
Oszczędzasz w ten sposób minimum 100zł przy każdej domenie co sumując może wynieść nawet kilkaset złotych.Ogólne informacje o bezpłatnych certyfikatach SSL:

  • Instalacja odbywa się za pomocą zaznaczenia opcji w panelu użytkownika 
  • Certyfikat jest wydawany na 3 miesiące, system przed upływem 3 miesiąca automatycznie przedłuży okres ważności certyfikatu
  • Certyfikat jest całkowicie bezpłatny nie płacisz za jego wystawienie lub przedłużenie dopóki posiadasz u nas jeden z pakietów hostingowych.
  • Wystawienie certyfikatu może wiązać się ze zwiększeniem wykorzystania procesora CPU i wydłużyć nieznacznie wczytywanie strony internetowej
  • Brak limitów co do ilości wydawanych certyfikatów SSL tzw. możesz uruchomić usługę na dowolnej domenie utrzymywanej na naszym hostingu WWW
  • Po włączeniu usługi bezpłatny certyfikat SSL, Twoje strony mogą być nie widoczne dla części odwiedzających posiadających starsze systemy operacyjne oraz nieaktualne przeglądarki internetowe. Możliwe jest również nie wczytywanie się strony z powodu braku prywatnego adresu IP (w usłudze hostingowej prywatny adres IP jest współdzielony)
  • Certyfikat jest wystawiany przez organizacje letsencrypt.org. Ithosting.pl nie ponosi żadnych odpowiedzialności co do funkcjonowania Certyfikatu SSL. Ithosting.pl nie może zagwarantować ciągłości ani wsparcia technicznego dla omawianej usługi.

Darmowy certyfikat SSL

I

Instrukcja instalacji certyfikatu SSL:Uwaga!

Należy w pierwszej kolejności dodać domenę i kliknąc Save a następnie zaznaczyć opcje darmowy certyfikat SSL i kliknąć drugi raz w przycisk Save.
Klikamy w nowo utworzoną zakładkę >Strony>"mojadomena.pl" >następnie zaznaczamy opcję jak na obrazku.

Klikamy Save i czekamy chwilę aż certyfikat zostanie zainstalowany.

Po chwili możemy łączyć się z naszą stroną przez bezpieczne połączenie SSL.

Aby połączyć się ze stroną przy pomocy bezpiecznego połączenia SSL należy zamienić w adresie do naszej strony w przeglądarce internetowej "http" na "https" np:

https://mojadomena.pl

zamiast:
http://mojadomena.pl


ZAMÓW

POWRÓT